Przejdź do treści
6°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:58 · zachód 17:52
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 36 Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2025 roku oraz Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2025 roku wraz z komisyjnym projektem uchwały (druki nr 2725 i 2829)

18.09.2026 12:02, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 144

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 1

Za głosowało 175 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
175 42,5%
Przeciw
237 57,5%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
48

Procenty liczone od 412 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Rawa Mazowiecka

Za 6

Przeciw 3

Posłowie związani z miastem Rawa Mazowiecka

O czym było głosowanie

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2025 roku. Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2025 roku

inny wnioskodawca, stan: zakończony, druki nr 2725

Komisyjny projekt uchwały w sprawie Sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2025 roku

projekt komisyjny, stan: uchwalony, druki nr 2829

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Joanna LichockaPiSPanie Marszałku! Wysoki Sejmie! Jesteśmy przeciwko przyjęciu tej uchwały komisji, bo ona jest po prostu zwykłą zemstą za działania Krajowej Rady Radiofonii i...
  • Michał KrawczykKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Zajmowaliśmy się sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podczas posiedzenia Komisji Kultury 1 lipca. Zajmowaliśmy się...
  • Paweł JabłońskiRozwój PlusWysoka Izbo! Szanowni Państwo! Dyskutujemy o przyjęciu sprawozdania organu, na czele którego w dalszym ciągu stoi człowiek, który dzisiaj przebywa w areszcie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015006
PiS1461210025
Rozwój Plus4138003
PSL-Trzecia Droga3202903
Lewica2111901
Konfederacja1612400
Centrum1501203
Polska 20501501104
niezrzeszeni71402
Demokracja Bezpośrednia42101
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 22:05; głosowanie pobrane: 18.09.2026 12:10