7 październik 2020

Michał Rusinek wraz ze Szlachetną Paczką zachęcają do wolontariatu w województwie łódzkim  

W najbliższy czwartek 8 października zaprezentowane zostanie hasło Michała Rusinka będące efektem zaangażowania autora na rzecz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tego dnia sentencja mająca zachęcać Polaków do udziału w wolontariacie wybrzmi również w województwie łódzkim.
REKLAMA
Bez wolontariuszy w tym wyjątkowo trudnym roku pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie  https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.

Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacji polskiej noblistki – zdecydował się wesprzeć poszukiwania wolontariuszy do tegorocznych edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Główne wydarzenie związane z premierą opracowanego przez niego hasła odbędzie się w Krakowie. O godzinie 15:00 przy TAURON ARENIE Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora obu programów społecznych, będzie zachęcała Polaków do włączenia się w pomoc najbardziej potrzebującym.

Aby rodziny w trudnej sytuacji, osoby samotne i dzieci z województwa łódzkim mogły otrzymać mądrą pomoc, już w tym momencie potrzeba kompletu wolontariuszy. Na terenie naszego województwa wciąż 190 z nich brakuje.

Pilnie potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie łódzkim. Bez nich pomoc może nie dotrzeć do setek rodzin i potrzebujących dzieci. Zgłoś się na  https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/

Z myślą o tych, których nikt nie dostrzega

Najważniejsze zdanie tego dnia pojawi się w całym województwie. Mieszkańcy Łodzi będą mogli wciąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się 8 października o godzinie 17.00 przy Pomniku Jednorożca.

Osoby potrzebujące wsparcia często mierzą się z trudnościami po cichu, z dala od wzroku innych. To właśnie wolontariusze szukają osób, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Bez wolontariuszy tysiące rodzin i dzieci mogą zostać w tym roku bez pomocy.

Liczy się każde zgłoszenie w naszym województwie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze. Wejdź na  https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.

Wolontariat w czasie pandemii  

W trakcie wydarzeń promujących hasło Michała Rusinka wolontariusze będą szerzyć ideę mądrej pomocy wśród lokalnej społeczności oraz zachęcać do udziału w wolontariacie.  To ważne, bo w tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą szczególnie potrzebne, a chętnych do wolontariatu wciąż brakuje.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości współpracują z ekspertami z zakresu zdrowia i wirusologii, którzy opiniują wypracowane rozwiązania, by zachować wszelkie niezbędne zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w danym momencie i na danym obszarze kraju.

Pilnie poszukujemy ponad 190 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie łódzkim. Zgłoś się na  https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia.
Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
15842
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawie