Wypadek na ulicy Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie na ulicy Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej. Pięć osób trafiło do szpitala. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna.
REKLAMA

Około godziny 15:40 dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej. Policjanci skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący VW Golf z dużą prędkością prędkością poruszał się drogą W726 w kierunku Rawy Mazowieckiej. Podczas omijania rowerzystów, kierujący zjechał na pobocze, po czym gwałtownie skręcił w prawo. Auto w poślizgu, w bardzo bliskiej odległości od jednosladów, wjechało do przydrożnego rowu. Tam golf uderzył w drzewo, a następnie zaczął się obracać. Po uderzeniu jeden z pasażerów siedzących z tyłu wypadł przez tylną szybę. Pozostali wysiedli z pojazdu o własnych siłach. Jeden z mężczyzn biorących udział w zdarzeniu oddalił się przed przybyciem służb. Trzej pozostali w wieku 20 i 22 lat zostali przetransportowani do szpitali w Tomaszowie Mazowieckiem, Skierniewicach, a mężczyzna z najcięższymi obrażeniami śmigłowcem LPR do szpitala w Zgierzu. W tym samym czasie policjanci oraz strażacy sprawdzali teren wokół miejsca zdarzenia w poszukiwaniu czwartego uczestnika zdarzenia. Po krótkim czasie 21 latek został odnaleziony przez strażaków. Rawianin z uwagi na obrażenia również trafił do szpitala w Skierniewicach, gdzie została mu pobrana krew do badań. Policjanci na miejscu zdarzenia przebadali jego uczestników, wszyscy byli nietrzeźwi. Mundurowi przesłuchali świadków zdarzenia, wykonali oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia wraz z dokumentacja fotograficzną. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady z wnętrza golfa, które pozwolą na potwierdzenie, który z mężczyzn kierował w chwili wypadku.

Przypominamy!

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i ucieczka z to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Osoba która kieruje samochodem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego podlega karze grzywny, ograniczeni wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

mł. asp. Małgorzata Lewandowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
25785
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawie