11 październik 2021

Powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe za nami

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej
Wypadek masowy oraz ucieczka z miejsca zdarzenia sprawcy, który poszukiwany był przez organy ścigania. Pościg, użycie psa służbowego, działania blokadowe. To wszystko rozegrało się w miejscowości Regnów?
REKLAMA

8 października 2021 roku w miejscowości Regnów doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu poszkodowanych zostało dziesięć osób. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym. Po ustaleniu przez policjantów jego tożsamości okazało się, że był poszukiwany. W działaniach obok policjantów brali udział strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym. Do poszukiwania uciekiniera, który oddalił się w kierunku zbiornika wodnego w Regnowie policjanci wykorzystali psa służbowego, który po podjęciu tropu doprowadził mundurowych do poszukiwanego, a następnie obezwładnił go.


Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które miały na celu doskonalenie wspólnych działań, sprawdzenie procedur alarmowania sił i środków z terenu powiatu rawskiego. Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni pod czujnym okiem obserwatorów odbyli coroczne ćwiczenia dowódczo-sztabowe.

mł. asp. Małgorzata Lewandowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rawie